23–25 квітня 2019 р. директор Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій Університету «Україна» доктор біологічних наук, професор В.І. Лисенко та завідувач кафедри екології та інформаційних технологій інституту кандидат біологічних наук, доцент Н.М. Суряднаприйняли участь у Міжнародній науковій конференції «100 років державної заповідності в Україні: результати і перспективи», яка відбуласяна базі Біосферного заповідника «Асканія-Нова».

Конференція зібрала працівників та науковців природно-заповідних і наукових установ, вищих навчальних закладів України, Польщі, Словаччини. З них було представлено8 академій та університетів, 5 інститутів,5 дендрологічних парків і ботанічних садів, 10 заповідників, національних природних та регіональних ландшафтних парків, 3 зоологічних парки, а також представники НААН, Міністерства екології та природних ресурсів України, керівники виконавчої влади, органів місцевого самоврядування і громадських організацій.

Відбулися пленарне та три секційних засідання, на яких було заслухано 37 наукових доповідей, розглянуто 6 стендових доповідей. Обговорено теоретичні та практичні аспекти заповідної справи, проблеми розбудови сучасної екологічної мережі України, результати дослідження флори і рослинності та зоологічних досліджень на заповідних територіях.

Професор В.І. Лисенко керував секцією «Зоологічні дослідження на заповідних територіях». Виступив з доповіддю «Динаміка міграцій і зимівель гусей на півдні України та фактори, що їх обумовлюють». Н.М. Сурядна також прийняла участь у роботі секції, доповідала про видовий склад та сучасний стан батрахофауни Херсонської області.

Під час конференції відбулися екскурсії екологічною стежкою на ділянку заповідного степу «Стара», у Великий Чапельський під, екскурсійними маршрутами дендрологічного і зоологічного парків «Асканія-Нова».

25 квітня в Дендрологічному парку «Асканія-Нова» загальнодержавного значення була закладена алея Г.М. Карасьова – видатного дендролога-практика.

Конференція дала можливість обговорити важливі і актуальні проблеми заповідної справи та збереження біологічно різноманіття, прийняти науково-обґрунтовані рішення щодо подальшої дієвої охорони та функціонування заповідних об’єктів.

 

Базова структура

 

Університет

 

 

Сайт базової стуктури

 

Вiдкритий мiжнародний унiверситет розвитку людини "Україна"

Бібліотека