29 вересня 2019 року відбулася визначальна подія в історії Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій і всього Університету "Україна". За багаторічну самовіддану працю, вагомий особистий внесок у розвиток та розбудову природоохоронної справи, екологічної освіти і науки, підготовку висококваліфікованих фахівців-екологів та з нагоди 20-річчя заснування Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій розпорядженням голови Запорізької обласної ради доктор біологічних наук, професор кафедри екології та інформаційних технологій Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій Університету "Україна" Лисенко Валерій Іванович був нагороджений орденом "За заслуги перед Запорізьким краєм" ІІІ ступеня.
Лисенко Валерій Іванович народився 26 червня 1942 року у с. Лазарівське Лазарівського району Краснодарського краю РФ. Розпочав свою трудову діяльність у 1959 р. слюсарем на заводі в Севастополі. У 1965 році закінчив Мелітопольський державний педагогічний інститут і до 1987 року працював асистентом, ст. викладачем, доцентом та завідувачем кафедри. У Запорізькому національному університеті організував першу в Україні кафедру зоології та мисливствознавства, яку очолював до 1994 року, проводивши одночасно наукові дослідження щодо збільшення продуктивності сільськогосподарського птахівництва. Ці дослідження дали можливість господарствам, де вони впроваджувались, додатково отримати сотні тонн якісного м’яса птиці.
Валерій Іванович – ініціатор створення Азово-Чорноморської орнітологічної станції в Мелітополі (1984-1987 р.р.) та першого Національного природного парку України – Азово-Сиваського (1993 р.). Автор обґрунтування щодо створення Приазовського Національного природного парку (2010). Розробник понад 500-т проектів організації та розвитку мисливських господарств України, виконавець проекту «Ведення Державного кадастру тваринного світу».
Почесний член Українського товариства мисливців та рибалок України, член Науково-технічної ради Національного агентства лісових ресурсів України, член Національної комісії з питань Червоної книги України. З 2009 року в його науковій школі захищено 8 кандидатських та 2 докторські дисертації. Валерій Іванович є дійсним членом редколегії фахового орнітологічного журналу «Бранта». Протягом 10 років він організатор і головний редактор матеріалів Міжнародної Інтернет-конференції «Соціальні та екологічні технології: актуальні проблеми теорії і практики».
Професор Лисенко В.І. є автором 170 наукових статей, автором монографії із серії фауна України; учасником підготовки та написання  Національного плану дій зі збереження вразливих видів птахів. Автор видових нарисів Червоної книги України (1994, 2009, 2019). Співавтор книги «Тваринний світ Запорізької області у Червоній книзі України»; автор навчального посібника Мисливствознаство. Станом на 26.06.2019 р. бібліографічні посилання на його роботи становлять 792, індекс Гірша – 9, а І10-індекс – 9 (GoogleScholar, Бібліометрика української науки).
Валерій Іванович активний громадський діяч. Член Ради старійшин м. Мелітополя, член Координаційної ради з питань Бюджету участі, соціальних проектів, молодіжних стартапів м. Мелітополя. Головний спікер науково-популярних фільмів із серії «Заповідники України».
За сумлінну працю та особистий вагомий внесок був нагороджений Почесною грамотою Запорізької обласної ради  та Почесними грамотами виконавчого комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області.


Колектив, студенти Мелітопольського інституту екології та соціальних технологій і коледжу вітає Валерія Івановича з почесною і заслуженою нагородою і бажає міцного здоров’я, наснаги у освітній, науковій, природозахисній діяльності, нових здобутків і перемог!

 

Базова структура

 

Університет

 

 

Сайт базової стуктури

 

Вiдкритий мiжнародний унiверситет розвитку людини "Україна"

Бібліотека